Screen shot 2013-11-24 at 16.55.09.png
Nastal podzim a s tím tu máme také mlhy a sychravé počasí a bohužel i výpadky elektrické energie ve staré části obce, kde je na rozdíl od ostatních dvou nových výstaveb povrchové vedení na sloupech. Nedalo mi to a zaslal jsem oficiální dotaz na ČEZ, abych dosáhl prošetření situace za účelem možnosti zlepšení kvality dodávky elektrické energie ve starých Zlončicích.
Dne 11. listopadu 2013 jsem zaslal e-mailem na informační oddělení a tiskového mluvčího ČEZu pro Středočeský kraj následující dopis:
“Dobrý den, oslovuji Vás z pozice odběratele a současně vedoucího projektu Zlončická drbna, což je obecní zpravodaj pro obyvatele Zlončic u Kralup nad Vltavou ve Středočeském kraji.
V naší obci začínají být pravidlem v podzimním a zimním období výpadky dodávky elektrické energie. Již v minulém roce jsem osobně hlásil několik krátkodobých výpadků, které trvaly jen zlomek vteřiny, ale zapříčinily restarty počítačů a vypnutí techniky citlivé na kontinuální dodávku energie. Tyto "tvrdé" vypnutí bohužel technice neprospívají a z toho důvodu jsem několikrát záležitost ohlásil jako poruchu a po prošetření mi bylo sděleno, že se na nic nepřišlo. Včera pro změnu došlo nejprve k podpětí na jedné fázi, což opět může poškodit nějaké typy elektro spotřebičů, a následně k úplnému výpadku elektrické energie na dobu hodiny a čtvrt. Úplné výpadky dodávky elektrické energie však v naší lokalitě nejsou také ojedinělé. 
Výše popsané problémy s dodávkou elektrické energie se týkají pouze "staré" části obce Zlončice, která je připojena na jinou trafostanici než ostatní nové části obce - Na Vršku (Zajímavá plocha) a Nové Zlončice.
Rád bych informoval občany o tom, zda se situace
dá nějak řešit a co je pro to třeba udělat, neboť v dnešní době, kdy je snad každý závislý na technice a tím pádem na elektřině, včetně elektrického vytápění, by měla být samozřejmostí bezproblémová dodávka elektrické energie, vyjma případů neočekávaného působení živelných účinků. Naše obec je navíc závislá na vytápění elektřinou, neboť plyn v obci není zaveden. Také kanalizace, která je v obci tlaková, je závislá na elektrické energii v každém domě.
Prosím Vás o vyjádření a výhled společnosti ČEZ na zlepšení kvality dodávky elektrické energie v obci Zlončice, kde je stále povrchové vedení na stožárech a trafostanice pravděpodobně nefunguje na 100%.
Můžeme očekávat nějaké zlepšení? 
Pokud ano, pak jaké a kdy asi?
Stanovisko, které od Vás obdržím, budu publikovat v nejbližším vydání zpravodaje Zlončická drbna.
Věřím, že je i ve Vašem zájmu zlepšovat kvalitu svých služeb a k tématu se řádně vyjádříte.
Děkuji a přeji příjemný zbytek dne.”
Po krátké době, konkrétně 12. listopadu 2013, jsem obdržel od pana Martina Sobotky - tiskového mluvčího pro Středočeský kraj následující vyjádření:
“Vážený pane Belico,
mail jsem postoupil kolegům, jakmile budu mít odpověď, předám Vám ji.
Hlásil jste tyto poruchy již na poruchovou linku?
Podle toho, co píšete, jde pravděpodobně o větve, které opakovaně narážejí do vodičů. Taková porucha se projeví jako tzv. opětovné zapojení. Vše vyřeší automatika.
Pro řešení je třeba to nahlásit, aby mohli technici provést kontrolu vedení a najít zdroj problémů.
S pozdravem Martin Sobotka”
Věřím, že situace bude prověřena a podaří se odstranit nedostatky v dodávce elektrické energie. Důležité je, abyste neváhali v případě jakéhokoliv výpadku proudu a hlásili takovou poruchu na poruchovou linku ČEZ na tel. číslo 840 850 860.
Jen díky řádně hlášeným poruchám docílíme možnosti odstranění problému, který bude příslušný odbor ČEZu řešit. Dle základního vyjádření, které jsem zatím obdržel, je možné, že za výpadky mohou přerostlé koruny stromů na návsi naproti obecnímu úřadu “u kašny”, kde větve značně zasahují do drátů vedení elektrické energie včetně vedení pro pouliční osvětlení, které má při nepřízni počasí obdobné problémy.

autor: Petr Belica
Po 2. prosinec 2013, 12:35:57 CET
zloncice
Kdo jsme a kde nás najdete.
On-line odjezdová tabla autobusů PID a vlaků.
Odkazy a jiné informace + řešení sudoku.
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Opište prosím kontrolní kód "3131"
Váš názor nás zajímá!
Neváhejte nám napsat a sdělit svůj názor na Zlončickou drbnu. Uvítáme Vaše podklady, náměty a tipy na příspěvky, které by mohly zajímat ostatní Zlončičáky.
PetrB.png
Volby_OU.png
Zlončice 40
278 01 Kralupy nad Vltavou
tel. / fax: +420 315 787 124

Úřední hodiny:
starosta / hospodářka
pon. 18.00-19.30 / 16.30-18.00 h.
stř. 17.00-19.30 / 16.30-18.00 h.

Jsme také na facebooku ...

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one