“LETIŠTĚ” ZLONČICE - U Kříže se objeví modely letadel

Modely_Zlončice.png
Věděli jste o tom, že Zlončice mají své letiště? Pokud ne, tak teď už o tom víte. A po přečtení článku budete vědět mnohem víc. Letiště pro letecké modely vzniklo na soukromých pozemcích v lokalitě U Kříže a funguje od letošního dubna. Proti tomuto typu letišťe obyvatelé Zlončic zajisté nic mít nebudou a rádi je tu uvítají, neboť se nejedná o aktivitu, která by omezovala obyvatele nebo negativně působila na životní prostředí. Že mám pravdu, Zlončičáci? Podrobnější informace k letišti i samotným aktivitám spolku leteckých modelářů jsme získali přímo od jeho předsedy a organizátora, pana Ladislava Vosáhla.
Spolek leteckých modelářů fungoval v Kralupech nad Vltavou přibližně 6 let. Loni se však spolek rozdělil na dvě skupiny a jednu z nich vede právě pan Vosáhlo, který společně s několika sympatizujícími modeláři hledal vhodné místo pro provoz letiště. Členové spolku nejen že jsou velkými nadšenci pro letecké modely, ale také sdílejí své hobby a aktivity s dětmi a veřejností. Mezi jejich hlavní činnosti patří vedení školy modelů a pořádání akcí a soutěží pro děti a mládež. Pokud byste vy nebo vaše děti chtěli do spolku vstoupit, stačí vám nadšení pro věc a dobrá nálada. Členem spolku se může stát každý po dovršení věku šesti let. Horní věková hranice není u této aktivity omezena. U dětí ve věku 6 až 10 let je však třeba pro účast ve spolku doprovod rodičů. Roční členský poplatek, za který spolek udržuje letiště pro modely a hradí nájemné letištní plochy, činí tisíc korun. Mládež do patnácti let je od poplatku osvobozena.

Abyste věděli, co vše letecké modelaření obnáší, doporučujeme vám navštívit některou z akcí či soutěží, které jsou veřejnosti přístupné. Hned 8. června se na louce za koupalištěm v Kralupech nad Vltavou koná akce pořádaná spolkem pana Vosáhla, na kterou jsou všichni Zlončičáci srdečně zváni. Na vlastní oči uvidíte akrobatické kousky s leteckými modely, zalétat si můžete s modelem za asistence instruktorů či na leteckém simulátoru. Adrenalinovou atrakcí, kterou určitě stojí za to vyzkoušet, je let vrtulníkem nad kralupským okolím.

Velký dík pana Vosáhla patří starostovi obce, Jiřímu Loučkovi a majiteli pozemků, kteří umožnili zbudování modelářského letiště ve Zlončicích. Doufáme, že se všem členům spolku leteckého modelaření bude u nás líbit a příjemně pracovat. A my se máme také nač těšit. Pohled na desítky krásných modelů ve vzduchu a parta nadšenců, kteří je řídí, nám dokáží určitě zpestřit víkendové procházky ke Kříži, jehož lokalita je v rámci nedávného úklidu námi i sousedy z Kozomína a dále bude, pěkně vyčišťena od odpadků, které sem neohleduplní lidé navezli. Právě působnost leteckých modelářů snad napomůže tomu, aby tato lokalita zůstala nadále čistá a neohleduplní lidé zde již nevytvářeli skládky. O první větší akci spolku, organizované u nás ve Zlončicích, vás budeme zajisté informovat.

autor: Jitka Buková, foto: Ladislav Vosáhlo
Letecká_show_2014.png
Út 15. duben 2014, 15:54:10 CEST
zloncice
Kdo jsme a kde nás najdete.
On-line odjezdová tabla autobusů PID a vlaků.
Odkazy a jiné informace + řešení sudoku.
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Opište prosím kontrolní kód "3131"
Váš názor nás zajímá!
Neváhejte nám napsat a sdělit svůj názor na Zlončickou drbnu. Uvítáme Vaše podklady, náměty a tipy na příspěvky, které by mohly zajímat ostatní Zlončičáky.
PetrB.png
Volby_OU.png
Zlončice 40
278 01 Kralupy nad Vltavou
tel. / fax: +420 315 787 124

Úřední hodiny:
starosta / hospodářka
pon. 18.00-19.30 / 16.30-18.00 h.
stř. 17.00-19.30 / 16.30-18.00 h.

Jsme také na facebooku ...

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one