Bude v Kozomíně referendum?

Hlasy_Kozomina.png
Občanské sdružení Hlasy Kozomína pokračuje v boji proti projektu společnosti BOR, která v Kozomíně vybudovala dřevoplynovou elektrárnu vyrábějící elektrickou energii pálením „dřevního odpadu“, na kterou budou napojeny další výrobní provozy. Dalším plánovaným provozem je vznik papírny. K tomuto dalšímu rozšiřování provozů zatím nejsou vydána potřebná povolení a je tu možnost, jak alespoň zamezit dalšímu rozšiřování již vzniklé průmyslové oblasti přímo v centru obce Kozomín. Jedním z kroků je možnost uspořádání referenda, ve kterém se obyvatelé Kozomína budou moci vyjádřit PRO nebo PROTI projektu společnosti BOR.
Nyní zástupci sdružení oslovují své spoluobčany a sbírají podpisy pro možnost uspořádání referenda.
Dopis s informacemi určený občanům Kozomína pro vás máme a zde si ho můžete přečíst:

Vážení spoluobčané,

dnešním dnem se rozeběhla podpisová akce pro možnost uskutečnění referenda, abychom dali možnost vyjádřit se všem občanům Kozomína k vzniklé situaci v naší obci, týkající se výstavby v bývalém zemědělském areálu. Každý občan má nyní jedinečnou příležitost vyjádřit se k tomu, zda chce dát svůj hlas pro a nebo proti pokračování tohoto projektu.

Vyplněním podpisového archu k referendu se nevyslovujete PRO ani PROTI projektu společnosti BOR. Pouze svým podpisem podpoříte myšlenku vyhlášení referenda zastupitelstvem obce Kozomín, abychom si všichni udělali skutečný obraz o tom co občané Kozomína opravdu chtějí. Referendum vyhlášené obcí Kozomín bude probíhat podobně jako volby.

Až v těchto "volbách" budete moci anonymně vyjádřit svůj soukromý názor.

S podpisovými archy budeme obcházet jednotlivé občany. Dále budou k dispozici podpisové archy u členů výboru sdružení. Svůj podpis smí připojit každý občan starší 18 let s trvalým bydlištěm v Kozomíně.

Děkujeme všem občanům za podporu!


za přípravný výbor referenda
Klára Rothová

Odkaz na stránku sdružení Hlasy Kozomína:
autor: Petr Belica
foto: Občanské sdružení Hlasy Kozomína
Út 18. únor 2014, 11:07:03 CET
zloncice
Kdo jsme a kde nás najdete.
On-line odjezdová tabla autobusů PID a vlaků.
Odkazy a jiné informace + řešení sudoku.
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Opište prosím kontrolní kód "3131"
Váš názor nás zajímá!
Neváhejte nám napsat a sdělit svůj názor na Zlončickou drbnu. Uvítáme Vaše podklady, náměty a tipy na příspěvky, které by mohly zajímat ostatní Zlončičáky.
PetrB.png
Volby_OU.png
Zlončice 40
278 01 Kralupy nad Vltavou
tel. / fax: +420 315 787 124

Úřední hodiny:
starosta / hospodářka
pon. 18.00-19.30 / 16.30-18.00 h.
stř. 17.00-19.30 / 16.30-18.00 h.

Jsme také na facebooku ...

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one