BĚH ZLONČICKOU ROKLÍ 2013

beh.png
pohled očima organizátorů

Letošní ročník Běhu Zlončickou roklí se jedním slovem povedl. Měli jsme ambice přivést k běhu lidi z našeho okolí, ale trochu jsme doufali, že se závodu zúčastní i ostřílení závodníci. A to se nám podařilo. To že se k běhu přihlásili běžci, kteří nikdy žádný závod neběželi, a mohli porovnat své výkony s ostřílenými matadory bylo skvělé.
Díky velké pomoci obce a místních obyvatel jsme se navíc obešli bez nutnosti sponzorů. Nikomu jsme tedy nemuseli vnucovat žádné nechtěné produkty a všichni se mohli prostě jen tak zdarma proběhnout v místech, kde denně trénujeme a vychutnat si krásné okolí našeho bydliště.
Na startu se sešlo 35 běžců, běželo se a závodilo ve všech kategoriích. Jednokolovým závodníkům přálo počasí, které bylo téměř ideální. A všichni doběhli ve výborných časech. V druhém kole se
udělalo trochu tepleji a to také mohlo částečně zapříčinit, že pár závodníku druhé nebo třetí kolo vzdali. Největší bitva se odehrávala mezi tříkolovými běžci, kde se od prvního kola ujal vedení Peter Potrok stíhaný Martinem Topferem, kterého ve třetím kole předehnal závodník z Odolené Vody Tomáš Okrouhlík. Výsledky hlavního závodu na www.behzloncickourokli.cz/vysledky/. Závodilo se i v dětských kategoriích. Na dětech byla nejvíce vidět radost z pohybu. Jsou bezprostřední ať běží v sandálech nebo keckách. Navíc ještě nezapomněli běhat správně a bez úrazů. Na všechny děti pak čekala bohatá odměna a mohly si vybrat z velkého množství dárečků, které zajistilo zastupitelstvo Zlončic. Mile nás překvapili všichni dobrovolníci, kteří nám pomohli v den závodu s koordinací trasy běhu, navigací, občerstvovač-kou a časomírou. Všichni pracovali na svých pozicích neuvěřitelně profesionálně a to i přesto, že se nikdy dříve žádného závodu nejspíš nezúčastnili ani jako diváci. Všichni byli úžasní. Občerstvovací stanice byla tak hojně zásobená domácími dobrotami od místních hospodyněk, že jsme se až báli, aby závodníci vůbec byli schopní během závodu spálit dostatek energie, kterou pak mohli hojně doplnit. Všem pomocníkům, tímto moc děkujeme.
Závod je za námi, ale tím rozhodně s běháním ve Zlončicích nekončíme. Budeme pořádat tréninky a společné výběhy a připravovat se tak na další ročník. Určitě poběžíme nějaký Štědrodenní nebo Novoroční běh apod. Tak zůstaňte s námi, sledujte Facebook, webové stránky a Zlončickou drbnu.

autoři: Pavel Němec a Vladimír Kudrna, foto: David Kubla
Po 16. září 2013, 23:09:47 CEST
zloncice
Kdo jsme a kde nás najdete.
On-line odjezdová tabla autobusů PID a vlaků.
Odkazy a jiné informace + řešení sudoku.
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Opište prosím kontrolní kód "3131"
Váš názor nás zajímá!
Neváhejte nám napsat a sdělit svůj názor na Zlončickou drbnu. Uvítáme Vaše podklady, náměty a tipy na příspěvky, které by mohly zajímat ostatní Zlončičáky.
PetrB.png
Volby_OU.png
Zlončice 40
278 01 Kralupy nad Vltavou
tel. / fax: +420 315 787 124

Úřední hodiny:
starosta / hospodářka
pon. 18.00-19.30 / 16.30-18.00 h.
stř. 17.00-19.30 / 16.30-18.00 h.

Jsme také na facebooku ...

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one