Příspěvky, Komentáře

CAM00394.jpg
Informace z veřejné schůze 
zastupitelstva obce Zlončice

Zastupitelstvo obce Zlončice uspořádalo veřejnou schůzi, která proběhla dne 15. září od devatenácti hodin na sále Staročeské hospody. Samotný začátek schůze byl posunut o akademickou čtvrt hodinku, aby se počkalo na později příchozí. Na sále se sešlo bezmála padesát občanů Zlončic, převážně ze staré části. Schůzi zahájil starosta obce Jiří Louček, který zároveň začal prezentací ohledně situace na letišti Vodochody. Shrnutí informací ohledně stávajícího stavu letiště Vodochody a boji proti jeho rozšíření bylo prvním bodem schůze.
Loukotka.jpg
Řev motorů, vůně paliva, rychlost beroucí dech. Co vám to připomíná? Moto GP, Velkou cenu F1? A co HydroGP - formule na vodě. Že neznáte? Nevadí! Při Dnech Kralup se nám podařilo vyzpovídat jednoho z nejlepších českých pilotů Hydro GP a kralupského rodáka Davida Loukotku.

Zde jsou dpovědi na naše zvídavé otázky:
Loukotka_2.jpg
Loukotka_3.jpg
Loukotka4.JPG
Loukotka5.JPG
jezero_Vojkovice.jpg
Prázdniny začaly, teploty stoupají, spotřeba zmrzliny i tekutin také. Ale kde se člověk může nejlépe osvěžit, když nemá možnost vlastního koupání v klidu na zahradě. Nezbývá, než vyrazit k vodě.

Nejblíže je kralupské koupaliště, které se nachází v městské části Lobeček. Je nově zrekonstruované a umožňuje spoustu aktivit. Kromě bazénu si můžete užít tobogány, dětské brouzdaliště a po předchozí domluvě i skokanskou věž. V areálu funguje úschovna i několik forem občerstvení. Vstupné je příznivé. Dospělý zaplatí za celodenní vstup 90 Kč, děti do pěti let 25 Kč, starší 60 Kč. Voda je pravidelně čištěna a její kvalita je přísně kontrolována.
volby.jpg
Komunální volby jsou možnou cestou ke změně, která nemusí být kvůli nespokojenosti, ale i z důvodu přirozeného vývoje a potřeby změny složení zastupitelstva.

Ovlivní člověka dlouhodobé působení na stejné pozici?

Odpovědí je určitě ano. Dochází k ovlivnění profesního i osobního života člověka, a to v pozitivním i negativním směru. Během dlouhodobějšího působení na jedné a téže pozici lze získat prestiž vysoce kvalifikovaného odborníka v určité oblasti, což je výhodné pro další postup v kariéře a lze to považovat za pozitivum. K negativům patří vyšší koncentrace jen na jednu pracovní oblast, což může mít vliv například na limitovaný pohled na svět, oslabení všeobecného přehledu či snížení stupně flexibility, iniciativnosti a tvořivosti. Nevýhodou je i stereotyp, který práce po jistém čase přináší, například z hlediska obsahu, návyků, způsobů řešení apod..
automobily.jpg
Obchvat Kralup nad Vltavou, o němž se začalo hovořit už před zhruba dvaceti lety, by se mohl během několika let konečně přesunout z papíru do terénu. Stará kralupská silnice je totiž na řadě míst v téměř havarijním stavu a na hranici své životnosti. Oblíbený tah, který s oblibou využívají řidiči tranzitní kamionové dopravy, aby ušetřili za mýto na dálnici D8 či rychlostní komunikaci R7, je na tom velice špatně zejména v serpentině "Černý Vůl" v katastru obce Statenice.
DD-2014.jpg
vlajka-EU.jpg
U nás ve Zlončicích také proběhly volby do Evropského parlamentu s velmi nízkou volební účastí.
Z 374 oprávněných voličů dorazilo k volbám jen 59, což byla volební účast 15,78 %.
Výsledky voleb za naši obec jsou následující:
volbyEU_vysledky.png
Modely_Zlončice.png
Věděli jste o tom, že Zlončice mají své letiště? Pokud ne, tak teď už o tom víte. A po přečtení článku budete vědět mnohem víc. Letiště pro letecké modely vzniklo na soukromých pozemcích v lokalitě U Kříže a funguje od letošního dubna. Proti tomuto typu letišťe obyvatelé Zlončic zajisté nic mít nebudou a rádi je tu uvítají, neboť se nejedná o aktivitu, která by omezovala obyvatele nebo negativně působila na životní prostředí. Že mám pravdu, Zlončičáci? Podrobnější informace k letišti i samotným aktivitám spolku leteckých modelářů jsme získali přímo od jeho předsedy a organizátora, pana Ladislava Vosáhla.
2014-03_maskarni.png
Chcete si užít masky Vašich dětí také po karnevalu na Drbně?
Pochlubte se prostřednictvím našeho webu maskou Vašeho dítěte!
Na náš Facebook navíc můžete sdílet nejen fotky z příprav, ale i ze samotného průběhu karnevalu.
Pro fotografie umístěné na našem webu bude možné následně hlasovat a představitel té, která získá nejvíce hlasů od nás získá dárek od Nakladatelství Fragment.
A nebojte, myslíme i na cenu útěchy ;-)
Fotografování masek bude probíhat na sále při konání karnevalu.
Nezapomeňte nechat Drbnou vyfotit svou masku v rozmezí od 15. do 17. hodiny.
Kdo jsme a kde nás najdete.
On-line odjezdová tabla autobusů PID a vlaků.
Odkazy a jiné informace + řešení sudoku.
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Opište prosím kontrolní kód "6843"
Váš názor nás zajímá!
Neváhejte nám napsat a sdělit svůj názor na Zlončickou drbnu. Uvítáme Vaše podklady, náměty a tipy na příspěvky, které by mohly zajímat ostatní Zlončičáky.
PetrB.png
Volby_OU.png
Zlončice 40
278 01 Kralupy nad Vltavou
tel. / fax: +420 315 787 124

Úřední hodiny:
starosta / hospodářka
pon. 18.00-19.30 / 16.30-18.00 h.
stř. 17.00-19.30 / 16.30-18.00 h.

Jsme také na facebooku ...

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one