24. a 25.1. | Kralupský hudební festiválek

11_LU_2014.jpg
LEDNOVÝ UNDERGROUND
Po dvou letech rozezní KD Vltava rozmanitá hudební produkce, která oživí desetiletou tradici multižánrového festivalu Lednový Underground. V sobotu 25. ledna se na velké scéně v KD Vltava vystřídá osm hudebních těles. Jeden z vrcholů chystaného ročníku LU (a možná i dosavadní historie festivalu) slibuje vystoupení jednoho z nejlepších českých zpěváků Dana Bárty s jazzovým Robert Balzar Triem.
Hudební publikum se může těšit na další pestré hudební menu – již v pozdním odpoledni můžou rodiče s dětmi zažít hudebně-divadelní představení „Příběhy kluka BomBarďáka“ plné chytlavých kytarových písniček na pomezí folku a punku (hudbu spoluvytváří např. Filip Nebřenský z hudebního uskupení Kašpárek v rohlíku a kapely Hm…). Stejně jako festival LU, tak i pražská kapela Eggnoise, kterou můžeme považovat za „talismany“ LU, má za sebou dvouletou pauzu. V Kralupech nám výrazně obměněná sestava Eggnoise představí své čtvrté album nazvané stroze „4“. Naopak premiérově vystoupí na LU „skupina dobře vypadajících mužů“ – Poletíme? s výstižným žánrovým profilem „original banjo punk future jazz band“ z Brna. Světové melodie, originální fúzi world-music a moderního popu představí pražská kapela Carnem s uhrančivým (španělským) zpěvem Kateřiny Göttlichové, za doprovodu klávesisty Davida Göttlicha (Timudej) a kytar Honzy Balcara (Nukleární Vokurky). Mezinárodní rozměr letošnímu ročníku dodá dnes již kultovní kapela ze Slovenska - Tornádo Lue s charismatickou zpěvačkou Janou Tóthovou. Legenda česko-slovenské nezávislé hudební scény se vrátila po šestileté pauze na pódia se svými hitovkami a několika novými studiovými nahrávkami.
Line-up LU 2014 uzavírá energické ska z Plzeňska – V3Ska, jejichž tvorba je kromě tanečního ska doplněná také o prvky reggae a punku.

Už dnes můžou festivaloví návštěvníci těšit na poslední lednový víkend. V pátek 24. ledna je připraven předkrm LU 2014 – v rámci „večera pro nedočkavé“ můžete v kině Vltava shlédnout (od 20 h) skvělý snímek „Pátrání po Sugar Manovi“, po kterém bude na tomtéž místě následovat koncert osobitého britského písničkáře Alasdaira Bouche.

Aktuální program a novinky, informace o vstupenkách naleznete na www.kralupy.cz/lu.
(Vstupenky jsou k dostání na tradičních předprodejních místech a to za velice rozumnou cenu – hlavní program o minimálně osmi koncertech vyjde v předprodeji na 290 Kč, pro studenty na 240 Kč.)

Na festival srdečně zve a za dosavadní (i eventuální) podporu všem děkuje

Filip Volák,
Společnost pro rozvoj Dvořákova gymnázia, o.p.s. a produkce festivalu LU (festival.kralupy@seznam.cz)

Předkrm LU 2014: pátek 24.1.2014 od 20 hodin v kině Vltava (celková cena 90 Kč včetně koncertu; 60 Kč pro majitele vstupenky na sobotní hlavní program LU 2014)

„Pátrání po Sugar Manovi“ - neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Rodrigueze, největší rockové hvězdy 70. let, která nebyla. Vynikající snímek plný silných melodií byl oceněn Oscarem v kategorii Nejlepší dokumentární film roku 2013.

Alasdair Bouch – britský písničkář koncertující po celé Evropě vydal už 3 alba. Jeho tvorba se pohybuje mezi alt-folkem, melodicky silným popem a blue-eyed soulem. Koncert bude následovat bezprostředně po projekci filmu v kinosále.
Pá 3. leden 2014, 13:27:23 CET
zloncice
Kdo jsme a kde nás najdete.
On-line odjezdová tabla autobusů PID a vlaků.
Odkazy a jiné informace + řešení sudoku.
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Opište prosím kontrolní kód "3131"
Váš názor nás zajímá!
Neváhejte nám napsat a sdělit svůj názor na Zlončickou drbnu. Uvítáme Vaše podklady, náměty a tipy na příspěvky, které by mohly zajímat ostatní Zlončičáky.
PetrB.png
Volby_OU.png
Zlončice 40
278 01 Kralupy nad Vltavou
tel. / fax: +420 315 787 124

Úřední hodiny:
starosta / hospodářka
pon. 18.00-19.30 / 16.30-18.00 h.
stř. 17.00-19.30 / 16.30-18.00 h.

Jsme také na facebooku ...

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one