ZLONČICKÉ VESELÍ 2013

Veseli_uvod.jpg
fotoreportáž z akce

Letos se konalo Zlončické veselí již po jedenácté. Poprvé tato akce proběhla před deseti lety jako přípomínka ničivých povodní v srpnu 2002. Z akce se již stala tradice a pro všechny Zlončičáky to je příjemné zakončení prázdnin a léta, neboť akce se koná pravidelně poslední sobotu před začátkem školního roku.
O letošní akci vyšel také článek v úterním Mělnickém deníku z 3. září, kde je však omylem označena jako jubilejní ročník. Desátý ročník Zlončického veselí, který měla redaktorka na mysli, však proběhl již loni a shodou okolností společně s oslavou 960 let obce.
Za poslední roky se Zlončické veselí rozrůstá a přibývá možností zábavy pro děti i dospělé, také dochází k oživení naší obce v den konání veselí. Tradičně se již hraje turnaj v minifotbale o putovní pohár starosty, do kterého se letos přihlásili tři mužstva - Bohemka, Zlončice a Zlončinci.
Nesměl chybět samozřejmě běh návsí pro děti, který je rozdělen do několika kategorií. Hned po jedenácté hodině jako první vyběhla děvčata do tří let a následovali je chlapci do tří let. Jako další se na startu u Obecního úřadu připravila děvčata ve věku od čtyř do šesti let a hned po nich chlapci ve stejném věkovém rozmezí. Další v pořadí byla děvčata ve věku sedm až jedenáct let a po nich
chlapci. Poslední skupinou mezi dětmi byli chlapci od dvanácti let, kde však byl pouze jeden běžec.
Po dvanácté hodině se již na startu začali připravovat běžci v rámci nově pojatého Běhu Zlončickou roklí. Tento běh byl určen pro dospělé a bylo možné běžet až třikrát sedmi kilometrový okruh. Organizace běhu dospělých se ujal Pavel Němec společně s Vladimírem Kudrnou, kteří nechyběli ani na startu a běželi spolu s ostatními. Zhodnocení běhu očima organizátorů si můžete přečíst hned v následujícím článku.
Pro účastníky Běhu Zlončickou roklí bylo v místě cíle připraveno také občerstvovací místo s dostatkem vody nejen na pití, ale i pro osvěžení. Kromě pitného režimu bylo zajištěno i občerstvení od místních hospodyňek a Drbna také přispěla domácím perníkem. Sešlo se takových dobrot, že by běžci museli ještě hodně dlouho běhat, aby pak spálili všechny získané kalorie.
Zlončické veselí však není jen o soutěžení a sportu, ale také o zábavě a dobré náladě. Tentokrát nám počasí opět přálo a tak náves ožila díky stánkům s perníkem, šperky, medem a dalšími drobnostmi. Pro děti byl k dispozici skákací hrad, trampolína, staročeské houpačky - lodičky a skluzavka. Dopoledne si mohly nechat děti nakreslit něco pěkného nebo i strašidelného na obličej podle jejich přání.
V jednu hodinu odpoledne si děti užily pohádku, která se jim jistě líbila, soudě dle hojné účasti. Letos došlo ke změně tohoto programu pro děti a místo klauna se děti mohly podívat na hranou pohádku v podobě loutkoherectví spojeného se zábavou, do které byly zapojeny i děti.
V půl čtvrté odpoledne se začalo se slavnostním vyhlašováním výsledků z běhu návsí, Běhu Zlončickou roklí a minifotbálku. Všichni ocenění získali diplomy, někteří i poháry a další dary z rukou starosty Jiřího Loučka. Po vyhlášení všech dětských kategorií si mohly všechny děti vybrat další dárečky a to i ty, které se neumístily na prvních místech. Mezi spoustou hraček a drobností byly také časopisy a drobné hračky, které zajistila Zlončická drbna od společnosti SEND předplatné, www.send.cz. Výsledky jednotlivých kategorií včetně běhu dospělých a minifotbálku jsou u jednotlivých fotografií u tohoto článku. Tato poslední srpnová sobota byla zakončena zábavou na sále ve Staročeské hospodě Zlončice. O zábavu a především hudbu se postarala skupina Jiřího Křováčka “Kosí bratři” z Tupadel.
Doufejme, že další ničivé povodně se nám na dlouho vyhnout a že se příští rok opět sejdeme v hojném počtu na Zlončickém veselí 2014. Mezitím nás budou čekat další akce, o kterých se vám budeme snažit přinášet maximum informací.

autor: Petr Belica, foto: Petr Belica a David Kubla
minifotbal.png
minifotbal_vyhlaseni.png
vyhlaseni1.png
vyhlaseni2.png
vyhlaseni3.png
Po 16. září 2013, 23:09:06 CEST
zloncice
Kdo jsme a kde nás najdete.
On-line odjezdová tabla autobusů PID a vlaků.
Odkazy a jiné informace + řešení sudoku.
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Opište prosím kontrolní kód "3131"
Váš názor nás zajímá!
Neváhejte nám napsat a sdělit svůj názor na Zlončickou drbnu. Uvítáme Vaše podklady, náměty a tipy na příspěvky, které by mohly zajímat ostatní Zlončičáky.
PetrB.png
Volby_OU.png
Zlončice 40
278 01 Kralupy nad Vltavou
tel. / fax: +420 315 787 124

Úřední hodiny:
starosta / hospodářka
pon. 18.00-19.30 / 16.30-18.00 h.
stř. 17.00-19.30 / 16.30-18.00 h.

Jsme také na facebooku ...

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one