VÁNOCE A NOVÝ ROK 2014

2013_vanoce_stromek.png
Rok uteče jako voda a už nám opět klepou na dveře Vánoce. Již tento víkend nás čeká první adventní neděle, která letos připadá na prvního prosince. Jak se již u nás stalo tradicí, tak opět na první adventní neděli ozdobíme a rozsvítíme stromeček na návsi u čističky. Pokud si budete chtít užít více vánoční nálady, pak můžete dorazit již po jedné odpolední s dětmi zdobit vánoční stromek na návsi. Zdobení bude probíhat až do třetí hodiny. Před samotným rozsvícením stromku se můžete zajít podívat do sousedního Kozomína, kde budou stánky s občerstvením a vánočním zbožím již od tří odpoledne a od čtvrté hodiny začne program k rozsvícení vánočního stromu v Kozomíně.
V rámci programu se budete moci těšit na vystoupení těch nejmenších, na šermíře, hudební skupinu Kalypso, pěvecký sbor z Kozomína a přiletí také anděl pro dětská přání.
Rozsvícení vánočního stromku ve Zlončicích, za účasti pana starosty Loučka, začíná v pět hodin na návsi před čističkou a je organizováno zastupiteli obce.
Po první adventní neděli nás čeká Mikuláš, který připadá na čtvrtek a vy máte možnost si domluvit jeho návštěvu u Vás doma. Pokud chcete svým dětem udělat překvapení a chvíle plné dojetí, pak neváhejte a domluvte si na obecním úřadě návštěvu Mikuláše s čertem a andělem. Kontakty na úřad včetně informací o akci najdete na obecních stránkách www.obeczloncice.cz.
V sobotu sedmého prosince se k nám Mikuláš, čert a anděl vrátí, aby připravili všem zlončickým dětem odpoledne plné zábavy na sále ve Staročeské hospodě. Pro děti budou připraveny hry a sladkosti a vše vypukne od tří odpoledne.
Další akci plánují Pavel Němec s Vladimírem Kudrnou a to štědrodenní běh. Tato akce v době uzávěrky tohoto čísla nebyla ještě potvrzena, proto sledujte náš facebook a Běh Zlončickou roklí, kde se včas dozvíte všechny podrobnosti včetně konkrétního termínu a rozsahu akce. Drbna zvažuje v návaznosti na tuto akci uspořádat po běhu setkání u stromečku s trochou svařáku pro dospělé a pro ty malé bude připraven teplý čaj. K této akci již brzy najdete hlasování na našich webových stránkách a odkazy na něj na facebooku. V rámci hlasování nám sami sdělíte, zda máte o takové setkání zájem, stejně jako jste to již udělali v případě Zlončické drakiády 2013.
Budeme rádi, pokud se o svou vánoční náladu podělíte s Drbnou. Připravili jsme pro vás speciální akci zaměřenou právě na ty nejmenší. Děti jsou většinou ty, které nám v čase Vánoc dokážou vykouzlit úsměv na tváři a my jim. Je pravdou, že každého určitě potěší, když najde pod stromečkem svůj dáreček a je jedno, jestli je velký nebo malý. Drbna se proto rozhodla, že nadělí dodatečně třem dětem dárek v podobě knihy na počátku roku 2014. Co je pro to třeba udělat? Pošlete nám na náš e-mail zloncice@belica.eu originální fotografii s Vaším dítětem u stromečku. My uveřejníme fotografie na webu i facebooku a následně spustíme hlasování, v rámci kterého se vyberou tři nejlepší fotografie. Představitelé těchto tří vítězných fotografií od nás obdrží již zmíněný dárek v podobě knihy od nakladatelství Fragment. Fotografie společně se jménem a věkem dítěte posílejte nejpozději do 31. 12. 2013. Hlasování bude zahájeno v lednu 2014 a vyhlášení vítězů můžete očekávat 20. ledna 2014 v rámci dalšího čísla Drbny. Více o této akci se můžete již brzy dozvědět na našem webu a facebooku.
Konec roku si můžete společně užít v rámci Zlončického Silvestra a od osmi večer trávit silvestrovskou noc na sále ve Staročeské hospodě. Výběr kapely se v tuto chvíli ještě finalizuje dle časových možností jednotlivých interpretů. Kdo bude o silvestrovskou noc hrát a zpívat, vám sdělíme na webu a facebooku, jakmile budeme tuto informaci znát.
Pokud si budete chtít užít ohňostroj ve velkém, pak se můžete přesunout po půlnoci do Kralup nad Vltavou, nebo někam s výhledem na oblast nad pěší lávkou přes řeku, kde bude v půl jedné odpalován ohňostroj pořádaný městem Kralupy nad Vltavou.
Na Nový rok se bude ve Zlončicích konat tradiční Novoroční fotbálek, na který jste zastupiteli obce srdečně zváni. Hrát se bude na hřišti za hospodou od druhé hodiny odpolední a doping v podobě zbytkového alkoholu je povolen :-)
Věříme, že vánoční období a konec roku strávíte v pohodě a zdraví a do nového roku 2014 vstoupíte úspěšně a plni nadšení, plánů a předsevzetí do toho roku nového. Problémy jsou přece od toho, aby se řešily a život je třeba si užívat co nejvíce to jen jde. Za Drbnu vám přejeme, aby se vám aspoň v tomto svátečním období podařilo hodit starosti za hlavu a radovat se z každého dne, který strávíte se svými blízkými, neboť to je ten největší dárek, i když si to někteří neuvědomují.
Po 2. prosinec 2013, 12:35:19 CET
zloncice
Kdo jsme a kde nás najdete.
On-line odjezdová tabla autobusů PID a vlaků.
Odkazy a jiné informace + řešení sudoku.
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Opište prosím kontrolní kód "3131"
Váš názor nás zajímá!
Neváhejte nám napsat a sdělit svůj názor na Zlončickou drbnu. Uvítáme Vaše podklady, náměty a tipy na příspěvky, které by mohly zajímat ostatní Zlončičáky.
PetrB.png
Volby_OU.png
Zlončice 40
278 01 Kralupy nad Vltavou
tel. / fax: +420 315 787 124

Úřední hodiny:
starosta / hospodářka
pon. 18.00-19.30 / 16.30-18.00 h.
stř. 17.00-19.30 / 16.30-18.00 h.

Jsme také na facebooku ...

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one