BĚH ZLONČICKOU ROKLÍ 2014

beh.png
Stejně, jako v loňském roce, nás čeká na konci prázdnin Běh Zlončickou roklí, který pořádáme v rámci Zlončického veselí společně s obecním úřadem Zlončice a s podporou Zlončické drbny.

Trasa zůstává stejná, tím pádem začíná u obecního úřadu Zlončice, pokračuje směrem do pole k Postřižínu, pak cca 1,5 km po silnici směrem na Máslovice, kde se sbíhá kolem prasátek na cyklostezku a samotný výběh naší krásnou Zlončickou roklí. Tento okruh má celkem 7 km a každý účastník si může dát jeden, dva nebo tři okruhy. Tedy 7, 14 nebo 21 km.
Běží se v terénu i po asfaltu, z kopce i do kopce. Trasa je poměrně nenáročná, ale běžec musí zvládnout i technicky složitější části, jako je například seběh k prasátkům a na závěr stoupání Zlončickou roklí. Bát se však nemusí ani úplní začátečníci. Samozřejmě jde o závod, tak se běhá na čas, ale kdo nezvládne uběhnout celou trasu, může třeba i projít svižnou chůzí. Všichni jsme s během začínali postupně a každý běžec si je vědom, že každý, kdo se k běhu přidá, je o velký kus napřed před těmi, kteří zůstanou ležet na gauči. K závodu se lze zdarma registrovat na našich stránkách nebo přímo v den závodu v místě startu a cíle. Při registraci na našich stránkách je možné zvolit délku trasy, kterou lze těsně před závodem upravit dle momentální výkonnosti. Pokud se včas zaregistrujete na našich stránkách, budeme schopni lépe odhadnout potřebné množství tekutin a potravin pro občerstvovací stanici a usnadníte nám organizaci s časomírou.

Pro děti bude opět připraven běh návsí. Registrace dětí bude probíhat také u obecního úřadu před startem dětských kategorií. Děti rozhodně nenechte sedět doma. Celý program si určitě užijí a zazávodí si o krásné ceny. Po ukončení dětského běhu návsí a v době hlavního závodu budou připravené „hlídací tety“, které se o děti postarají. A budou moci společně fandit rodičům nebo se zúčastnit doprovodného programu a Zlončického veselí.

Loňský ročník byl připravován tak trochu narychlo. S Vláďou Kudrnou jsme se rozhodli tento tradiční běh vzít pod svá bedra někdy koncem května. Tedy cca 3 měsíce před akcí. Vše se naštěstí stihlo a zvládlo poměrně dobře, hlavně díky přispění všech, kteří pomohli s přípravou občerstvení i těch, kteří pomohli při organizaci běhu na trase a v cíli. Účast byla také poměrně slušná a to i přesto, že jsme de facto náš běh nijak zvlášť nepropagovali a nebyli jsme ani v soupiskách závodů. Letos jsme začali s  přípravou a propagací již začátkem roku. Běh Zlončickou roklí naleznete v termínovkách Běhej, Rungo i RUN. Závod je také propagován bannery na cyklostezce a hlavně účastníky, kteří se k nám letos vrací i se svými známými. Již nyní máme více registrovaných běžců, než se sešlo na startu loni. Tak se můžeme těšit na bitvu ve všech kategoriích. Na startu se určitě sejde běžecká elita ze širokého okolí, ale i úplní začátečníci, pro které bude Běh Zlončickou roklí vůbec prvním závodem a třeba i prvním delším během vůbec. Obhajovat své loňské vítězství v hlavní mužské kategorii se rozhodl Peter Potrok. Jsme moc zvědaví, jestli se letos podaří překonat jeho stávající rekord trasy.

Kolem Zlončické rokle se po loňském závodě utvořila silná komunita běžců, kteří chodí na pravidelné nedělní tréninky, které kaučuje Vláďa. Jsou i tací, kteří k nám do Zlončic dojíždí z Prahy, aby se u nás společně proběhli. Pokud máte zájem o společný trénink nebo si pouze proběhnout trasu, stačí sledovat kalendář na našich stránkách nebo náš profil na Facebooku a prostě se přidat.

Za velký úspěch považujeme, že se ve Zlončicích rozpohybovalo spoustu lidí, kteří se sportu zatím vůbec nevěnovali. Pravidelně se u nás běhá, koloběhá a další začínají s pohybem ve formě rychlé chůze. Z toho máme samozřejmě radost, ať už se naši sousedé inspirovali a trénují na Běh Zlončickou roklí nebo pouze nacházejí zálibu ve všeobecném trendu zdravějšího způsobu života. Moc nás tato aktivita těší.
Stejně jako v loňském ročníku se letos opět neobejdeme bez pomoci vás všech, kteří se nechcete nebo nemůžete zúčastnit závodu a nereprezentujete Zlončice ve fotbalovém utkání. Budeme potřebovat pomoci při navigaci na trase, organizaci v místě startu a cíle a na občerstvovací stanici. Budeme opět rádi, pokud se rozhodnete něco dobrého připravit pro hladové účastníky.

Dobrovolníci se mohou již nyní registrovat na našich stránkách. Do poznámky pouze napište, že neběžíte, ale chcete nám pomoci a případně navrhněte jakým způsobem. Nebo pošlete zprávu na facebooku.

Věřím, že společnými silami opět uspořádáme krásné závody, na které se budou účastníci rádi vracet.

autor: Pavel Němec, Vladimír Kudrna
So 12. červenec 2014, 13:09:39 CEST
zloncice
Kdo jsme a kde nás najdete.
On-line odjezdová tabla autobusů PID a vlaků.
Odkazy a jiné informace + řešení sudoku.
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Opište prosím kontrolní kód "3131"
Váš názor nás zajímá!
Neváhejte nám napsat a sdělit svůj názor na Zlončickou drbnu. Uvítáme Vaše podklady, náměty a tipy na příspěvky, které by mohly zajímat ostatní Zlončičáky.
PetrB.png
Volby_OU.png
Zlončice 40
278 01 Kralupy nad Vltavou
tel. / fax: +420 315 787 124

Úřední hodiny:
starosta / hospodářka
pon. 18.00-19.30 / 16.30-18.00 h.
stř. 17.00-19.30 / 16.30-18.00 h.

Jsme také na facebooku ...

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one