Aktuální téma

beh_zlon_rokli.jpg
Na konci srpna proběhne v rámci Zlončického veselí opět Běh zlončickou roklí. Nezapomeňte se včas zaregistrovat. Počet účastníků hlavního závodu je omezen na 200 běžců. Proto se registrujte raději včas. Startovné je 100,- Kč. Více informací najdete na stránkách běhu www.behzloncickourokli.cz.
Vanoce2015.png
Hromadu dárků
 co srdce pohladí,
rodinu,
 přátele, co nikdy nezradí.

K bohatství krůček a ke štěstí skok.

Nádherné vánoce a šťastný nový rok.

Krásné a pohodové Vánoce
Vám přeje vaše Drbna.
Volby_2014.001.png
Komunální volby u nás vyhrálo sdružení Klidné Zlončice, které obsadí svými členy celé zastupitelstvo ve Zlončicích.
volby.jpg
Již za pár dní nás čekají další volby. Tentokrát se jedná o komunální volby, kdy budeme volit zástupce naší obce, tedy členy zastupitelstva na další čtyři roky. Velikost zastupitelstva je dána velikostí obce neboli počtem obyvatel. U nás ve Zlončicích se volí sedm zastupitelů.

Abyste mohli volit, je třeba splňovat základní podmínky, které jsou dány zákonem. Pokud máte platný občanský průkaz, věk nad 18 let a trvalý pobyt ve Zlončicích, pak se můžete v pátek 10. října odpoledne nebo v sobotu 11. října dopoledne dostavit k volbám na obecní úřad ve Zlončicích.
P1050653.JPG
Máme pro Vás výsledky z běhu návsí pro děti i z Běhu Zlončickou roklí pro dospělé, které proběhly v rámci Zlončického veselí 2014.

Všem výhercům gratulujeme a všem zúčastněným patří velký obdiv za odhodlání a účast.
P1050658.JPG
P1050675.JPG
P1050726.JPG
P1050694.JPG
beh.png
Stejně, jako v loňském roce, nás čeká na konci prázdnin Běh Zlončickou roklí, který pořádáme v rámci Zlončického veselí společně s obecním úřadem Zlončice a s podporou Zlončické drbny.

Trasa zůstává stejná, tím pádem začíná u obecního úřadu Zlončice, pokračuje směrem do pole k Postřižínu, pak cca 1,5 km po silnici směrem na Máslovice, kde se sbíhá kolem prasátek na cyklostezku a samotný výběh naší krásnou Zlončickou roklí. Tento okruh má celkem 7 km a každý účastník si může dát jeden, dva nebo tři okruhy. Tedy 7, 14 nebo 21 km.
letiste-vodochody.jpg
Zdroj: Ministerstvo životního prostředí

Ministerstvo životního prostředí zrušilo souhlasné stanovisko EIA pro Letiště Vodochody

Praha, 13. června – Na základě četných podnětů od starostů, občanů, občanských iniciativ i odborníků přistoupilo před několika týdny Ministerstvo životního prostředí k analýze dříve vydaného souhlasného stanoviska k posouzení vlivů provedení záměru na životní prostředí (EIA) projektu rozšíření Letiště Vodochody.
stopletisti_znak.jpg
Jak jsme v předešlých číslech Drbny slibovali, že se budeme k tématu letiště vracet a přinášet vám nové aktuální informace, tak taky činíme. Uběhlo už mnoho času a mezitím se událo také několik důležitých věcí, o kterých byste měli vědět. Především v posledních týdnech se téma Letiště Vodochody stalo aktuálním v několika médiích. Ale kde je skutečně pravda a jaký bude další vývoj? Podaří se investorovi získat všechna potřebná povolení a vystavět obrovský komplex letiště? Budou nám tu opravu létat letadla již v roce 2017, jak si optimisticky představuje investor?
Beh_2013.png
S novým rokem je tu vždy tak trochu i nový začátek. Někdy to tak je, ale většinou je to jen milník pro zhodnocení roku uplynulého a finalizaci plánů a cílů pro rok nový. A co nás čeká nebo na co se můžeme těšit u nás v obci nebo okolí? Na to získáte odpověď právě v tomto článku.
Hned začátek roku je většinou spojený se složenkami, poplatky a dalšími povinostmi, které nám ukládají platné zákony. Pro majitele nově zkolaudovaných nemovitostí to znamená povinnost podat přiznání k dani z nemovistosti, pro majitele psů úhradu poplatku za psa a pro ty z vás, kteří platíte úroky z úvěru na bydlení možnost uplatnit tuto částku pro odpočet ze základu daně za rok 2013. Takových poviností k placení a podávání různých přehledů máme každý víc než dost a nelze je tu všechny vyjmenovat.
projev.001.jpg
1
Kdo jsme a kde nás najdete.
On-line odjezdová tabla autobusů PID a vlaků.
Odkazy a jiné informace + řešení sudoku.
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Opište prosím kontrolní kód "6843"
Váš názor nás zajímá!
Neváhejte nám napsat a sdělit svůj názor na Zlončickou drbnu. Uvítáme Vaše podklady, náměty a tipy na příspěvky, které by mohly zajímat ostatní Zlončičáky.
PetrB.png
Volby_OU.png
Zlončice 40
278 01 Kralupy nad Vltavou
tel. / fax: +420 315 787 124

Úřední hodiny:
starosta / hospodářka
pon. 18.00-19.30 / 16.30-18.00 h.
stř. 17.00-19.30 / 16.30-18.00 h.

Jsme také na facebooku ...

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one